Sedacja

Sedacja i lęk przed dentystą.

Wielu z nas doświadcza lęku przed leczeniem stomatologicznym lub nawet na samą myśl o odwiedzeniu gabinetu. W naszym społeczeństwie lęk przed dentystą jest stosunkowo częsty i może prowadzić do unikania wizyt u stomatologa a w konsekwencji zaniedbania zdrowia jamy ustnej.

Rolą sedacji jest pomoc osobom odczuwającym niepokój i mającym trudności w poddaniu się zabiegom stomatologicznym. Sedacja umożliwia uspokojenie i zmniejszenie lub wyeliminowanie takiego niepokoju i lęku.  Podczas zabiegu pacjent pozostaje w pełni świadomy ale nie doznaje nieprzyjemnego uczucia strachu czy bólu. Większosć osób nie pamięta przebiegu wizyty albo jest w stanie przypomnieć sobie jedynie jej fragmenty.

Dożylna sedacja z zachowaniem świadomości

Jest jedną z najszęściej stosowanych na świecie technik sedacji u zdrowych osób dorosłych. Zwykle administruje się ją po umieszczeniu małej plastykowej rurki w okolicy grzbietu dłoni (kaniuli). Przez rurkę podlaje się lek o nazwie Midazolam w ilości dostosowanej indywidualnie do potrzeb pacjenta. U osób, które obawiają się igieł czy zastrzyków, stosuje się znieczulenie powierzchniowe jeszcze przed zastosowaniem kaniuli.

Leczenie oferujemy dla osób powyżej 18go roku życia.

 

Zobacz również