Ortodoncja

Konsekwencjami wady zgryzu jest nie tylko nieestetyczny uśmiech, ale także dysfunkcje układu stomatognatycznego, takie jak:

  • zaburzenia żucia i mowy
  • bóle stawów skroniowo-żuchwowych
  • próchnica, choroby przyzębia
  • uszkodzenia błony śluzowej warg i policzków
  • urazy zębów

Dlatego ważna jest jak najwcześniejsza diagnostyka i leczenie wady.

 

 

 

 

 

 

W naszej Klinice leczenie ortodontyczne przeprowadzamy za pomocą różnych typów aparatów dopasowanych indywidualnie do danego przypadku. Terapię prowadzimy zarówno aparatami stałymi cienko- i grubołukowymi jak i wyjmowanymi. Dla Pacjentów dla których liczy się estetyka jest możliwość zastosowania aparatów estetycznych i bezligaturowych.

Technologia Orthero stosowana w ortodoncji estetycznej jest metodą leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych nakładek używanych w odpowiedniej kolejności, która doprowadza do korekty uzębienia pacjenta. Metoda ta eliminuje konieczność stosowania tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Rozpoczynając leczenie ortodontyczne pacjent powinien być świadomy tego, że przez najbliższe kilka lat czeka go ścisła współpraca z ortodontą i bezwzględne stosowanie się do jego zaleceń. W przeciwnym wypadku leczenie nie przyniesie efektów lub ulegnie wydłużeniu.

Zobacz również