Implanty

Zabieg implantologiczny jest to nowoczesna metoda uzupełniania braków w uzębieniu przywracająca funkcje, estetykę i komfort własnych zębów.  Implanty są doskonałym rozwiązaniem w przypadku utraty pojedynczego zęba, gdyż nie wymagają szlifowania sąsiednich zębów. Przy bezzębiu protezy  wsparte na implantach są komfortowe w użytkowaniu i mają bardzo dobrą stabilność w odróżnieniu od konwencjonalnych uzupełnień.

 

 

 

 

 

Odbudowa zębów przy pomocy implantów składa się z dwóch etapów. Pierwszy to część chirurgiczna, w której do kości zostaje wprowadzony tytanowy implant zastępujący korzeń zęba. Następnie zrasta się on z kością, co trwa kilka miesięcy. Dopiero, gdy jest on w pełni ustabilizowany, implantolog przystępuje do kolejnego etapu, czyli odbudowy protetycznej korony zęba.

W bardziej skomplikowanych przypadkach faza chirurgiczna obejmuje nie tylko implantację wszczepu ale także odbudowę kostną. Wskazane jest to u pacjentów, u których niski poziom kości nie pozwala na prawidłowe umieszczenie implantu. Zabieg taki w zależności od przypadku jest przeprowadzany razem z implantacją bądź jako oddzielny etap przed umieszczeniem implantu.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, bądź w uzasadnionych przypadkach w znieczuleniu ogólnym. Dzięki temu jest on całkowicie bezbolesny.

Zobacz również