Strona główna » Usługi » Ortodoncja

Ortodoncja

Konsekwencjami wady zgryzu jest nie tylko nieestetyczny uśmiech, ale także dysfunkcje układu stomatognatycznego, takie jak:

  • zaburzenia żucia i mowy
  • bóle stawów skroniowo-żuchwowych
  • próchnica, choroby przyzębia
  • uszkodzenia błony śluzowej warg i policzków
  • urazy zębów

Dlatego ważna jest jak najwcześniejsza diagnostyka i leczenie wady.

Leczenie ortodontyczne składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to tzw. czas aktywnego leczenia, w którym przy pomocy odpowiednio dopasowanego aparatu następuje prawidłowe szeregowanie zębów. Drugi to faza retencyjna pozwalająca utrwalić efekty leczenia. W tym okresie pacjent użytkuje stałe i/lub ruchome aparaty retencyjne. Pominięcie tej fazy skutkuje nawrotem pierwotnego ustawienia zębów.

W naszej Klinice leczenie ortodontyczne przeprowadzamy za pomocą różnych typów aparatów dopasowanych indywidualnie do danego przypadku. Terapię prowadzimy zarówno aparatami stałymi cienko- i grubołukowymi jak i wyjmowanymi. Dla Pacjentów dla których liczy się estetyka jest możliwość zastosowania aparatów estetycznych i bezligaturowych.

Rozpoczynając leczenie ortodontyczne pacjent powinien być świadomy tego, że przez najbliższe kilka lat czeka go ścisła współpraca z ortodontą i bezwzględne stosowanie się do jego zaleceń. W przeciwnym wypadku leczenie nie przyniesie efektów lub ulegnie wydłużeniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ